Etkinlik

Haz İlkesinin Ötesinde

Daha önce İçgüdüler ve Değişimleri (1915), Bastırma (1915) ve Bilinçdışı (1915) metinlerini çalıştığımız Metapsikoloji okumamızı kelimenin tam anlamıyla öteye taşıyoruz! Freud’un en önemli metapsikoloji metinlerinden biri olarak kabul edilen Haz İlkesinin Ötesinde, Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 19.00’da Discord üzerinden bir araya gelerek gerçekleştireceğimiz okumalarımızla her hafta bir bölüm ele alınarak çalışılacaktır. Metine ulaşabileceğiniz Türkçe kaynaklar Metis- Haz İlkesinin Ötesinde ve Payel Freud Kitapliğı 12 – Metapsikoloji olmakla birlikte orijinal metine Freud Gesammelte Werke 13 (1946)’ten ve İngilizcesine ise Standard Edition 18 (1955)’den ulaşabilirsiniz. Çalışmamız “bildiği varsayılan özne” içermemektedir. Etkinliğe katılım için herhangi bir ücret talebimiz yoktur. Discord linki ve daha detaylı sorular için iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik 4 Mayıs itibariyle tamamlamış, okunmaktan ısrarla kaçınılan Freud’un temel metinlerinden birini kolektif olarak çalışmış olduk. Katılımcılara teşekkür eder, Freud gibi Al- Hariri’nin dizeleriyle sonlandırabiliriz.

“Uçarak ulaşamadığımıza topallayarak ulaşmalıyız…

Kitap bize topallamanın günah olmadığını söyler.”

2 Yorum

    1. Merhaba Leyla, Haz İlkesinin Ötesinde adlı çalışmaya uzun süredir çalışıyoruz, Pazartesi son atölye gerçekleşecek. Kişi sayısı bakımından ve iletişimin sağlıklı kurulabilmesi için kontenjanı sabitlemek zorunda kaldık. Dilerseniz sizi yakın zamanda açacağımız diğer atölyelere davet edelim, mail yoluyla bizlere ulaşabilirseniz size Whatsapp grubuna alabiliriz.

      Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu