Etkinlik

Heidegger’in Herakleitos’u Çalışma Grubu

Martin Heidegger’in Eugen Fink’le, Herakleitos’un Fragmanlar’ını derinlemesine irdeleyip üzerine yaptıkları konuşmaları, düşünceleri ve yorumlarını derleyip, eser haline getirilen kitabını haftalık çalışma grubu olarak Ahmet Soysal ile birlikte her hafta Pazar günü saat 18:00’den itibaren çalışacağız. Bu çalışmada amaçlanan çağrışımlarımızı aktarmak ve düşünmek. Eseri tıpkı Heidegger ve Fink gibi irdelerken çağrışımlarımızın kaynağı yani daha evveli yaptığımız okumalar ya da kendi etimizden masaya taşıdığımız düşüncelerimize farklı bir çerçeve yaratabilmek.

Yazılı ya da sözlü bir kriter olmayıp ya da bu disiplinin şayet varsa felsefe, psikanaliz ya da herhangi bir görüşe bağlı olmadığını, söylemin tek bir kürsüden değil oturduğumuz masanın her köşesinden duyurulabileceğini belirtmek isteriz. Belki sizden ricamız ancak bu çalışmaya gelmeden evvel kendi çalışmanızı gerçekleştirmeniz, konuşmak zorunda olmadığınız gibi susmak zorunda katiyen değilsiniz. Ücret teklif dahi edilemez.

Adres: Leylek Cafe Sanatevi/ Katip Mustafa Çelebi, İstiklal Cad. & Küçük Parmakkapı Sok. 15/3, 34433 Taksim – Beyoğlu /İstanbul

İletişim: felsefesanatpsikanaliz@gmail.com

Yararlanacağımız kaynak metin: Heraclitus Üzerine Dersler, Martin Heidegger, Eugel Fink, Çev: İbrahim Görener, Kesit Yayınları, 2006, İstanbul.

Atölye hedeflendiği gibi 13 hafta sürmüş, tamamlanmıştır.

Katılımcı arkadaşlara teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu